Zapamiętane: 
Powrót

Części samochodowe do Skoda Superb

W celu doboru konkretnej częsci do twojego samochodu skontaktuj się z dealerem.

Tworzymy produkty będące zamiennikami oryginalnych części motoryzacyjnych. Nasz asortyment dopasowany jest do kilku marek samochodowych m.in. również do Skody. W tej zakładce znajdziesz części do modelu Skoda Superb. Poza niską ceną i wysoką jakością produktów, gwarantujemy również fachową pomoc ze strony naszego personelu serwisowego!

 

Inne modele marki Skoda: Citigo, Fabia, Felicia, Octavia, Roomster, Rapid, Yeti.

Pokaż więcej ()

Škoda Superb to model klasy średniej w segmencie D, nierzadko pozycjonowany także w segmencie E. Pojazd ten pojawił się w sprzedaży w 2001 roku. Swoją nazwą oraz specyfiką nawiązuje to przedwojennego Superb 640, który w latach 1934-1942 funkcjonował jako wyjątkowo ekskluzywna limuzyna. Obecnie Superb uznawany jest za flagowy model słynnej czeskiej marki. Model Škoda Superb został po raz pierwszy zaprezentowany na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2001 roku, chociaż jego prototyp przedstawiono pół roku wcześniej podczas trwania targów motoryzacyjnych w Genewie. Jego bazę stanowi przedłużona płyta podłogowa, której konstruktorem jest niemiecki koncern Volkswagen AG. Wspomniana płyta podłogowa była wykorzystywana do produkcji Volkswagena Passata B5, a także Audi A4 B6. Rok 2002 to moment, w którym zaprezentowano prototyp wersji kombi tego modelu, jednak nie został on wprowadzony do produkcji. Obawiano się, że klienci, którzy do tej pory dokonywali zakupu wspomnianych modeli Passata i A4, przerzucą się na Škodę Superb. W tym samym czasie przedstawiona została wersja Tudor z nadwoziem coupé, która również nie doczekała się produkcji. W 2003 roku zwiększono moc silnika wysokoprężnego V6 o pojemności 2.5 l ze 155 do 163 KM. Sierpień 2006 roku zaowocował rozpoczęciem produkcji zmodernizowanej wersji Škody Superb. Samochód otrzymał nowy kształt reflektorów, nową atrapę chłodnicy, a lusterka zostały wyposażone w kierunkowskazy. Ponadto pojawiły się nowe odcienie lakieru i delikatne zmiany kosmetyczne we wnętrzu. Trzecia generacja tego modelu dostępna jest w sprzedaży od 2015 roku.

 

Samochód Škoda Superb

Škoda Superb to bardzo praktyczne i przestronne auto. Stanowi idealną propozycję dla kierowców poszukujących stosunkowo dużego pojazdu, który generuje niskie koszty eksploatacji. Pod względem konstrukcyjnym bazuje na samochodzie Volkswagen Passat. Dzięki temu do dyspozycji kierowców jest ogromna liczba części zamiennych i nie ma najmniejszych problemów z ich dostępnością. Dodatkowym walorem jest popularność modelu, ponieważ dzięki temu model Škoda Superb jest dobrze znany każdemu mechanikowi i jego naprawa nie jest skomplikowana. Škoda Superb cieszy się ogromnym uznaniem kierowców, a samochód sprzedał się w ilości powyżej 500 tysięcy egzemplarzy.

 

Usterki w modelu Škoda Superb

Model ten, jak każdy inny pojazd, nie jest wolny od ryzyka wystąpienia różnych usterek. Najczęstsze awarie mogą być powodowane przez uszkodzenie wałków rozrządu oraz pompy wtryskowej. Szczególnie w używanych egzemplarzach Superb problematyczna jest niedostateczna trwałość przednich górnych wahaczy oraz osłon przegubów napędowych. W niektórych egzemplarzach mogą ponadto pojawić się różnego rodzaju trzaski, będące objawem słabego spasowania elementów. Na tylnej klapie stosunkowo wcześnie pojawia się rdza, co stanowi dodatkowy problem. W nowszych wersjach 2.0 TDI uciążliwą usterką jest uszkodzenie pompy olejowej, a sporadycznie może dojść do uszkodzenia pompy wspomagania układu kierowniczego. Części samochodowe Škoda Suberb narażone są na uszkodzenia w praktycznie wszystkich wersjach wyposażenia. Części zamienne dla modelu Škoda Superb można jednak zastąpić oferowanymi przez nas elementami w klasie Economy.

 

Części samochodowe Škoda Suberb

Škoda Superb składa się z kilkudziesięciu tysięcy części. Aby zachować sprawność samochodu na długie lata, wszystkie części powinny działać bezawaryjnie przez cały cykl życia pojazdu. Niektóre z nich podlegają okresowej wymianie, a pozostałe ulegają zużyciu oraz uszkodzeniu i należy je zastąpić innymi. Części samochodowe Škoda Superb, należące do rodziny Economy, przeznaczone są dla wszystkich najważniejszych układów pojazdu. Warto pamiętać, aby zaopatrywać się w części zamienne, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania i przystępną ceną. Jesteśmy w stanie zaoferować m.in. akumulatory, tarcze hamulcowe, klocki, świece zapłonowe, przekładnie kierownicze oraz inne ekonomiczne części Škody Superb. Elementy te nie odstają pod względem jakościowym i konstrukcyjnym od komponentów oryginalnych, łącząc w sobie długą żywotność oraz wysoki poziom zabezpieczeń. Mamy na uwadze, że najwyższą wartością w trakcie użytkowania samochodu jest bezpieczeństwo. Fundamentalną zasadą jest to, aby części samochodowe spełniały określone normy dotyczące jakości, wytrzymałości i trwałości. Części samochodowe Superb z rodziny Economy dostępne są w ramach pakietu promocyjnego, obejmującego również kompleksowe naprawy serwisowe na terenie całego kraju. Z nami naprawa Škody jest wygodna i opłacalna, a tysiące modeli, wyposażonych w oferowane przez nas części zamienne, bezpiecznie i sprawnie porusza się po polskich drogach. Nasza fachowa obsługa pomoże w doborze odpowiednich części, proponując ekonomiczny, a zarazem trwały odpowiednik.

Wykaz części oryginalnych przypisanych do Skoda Superb

Ups ...
Wybierz jedną z powyższych kategorii
Ups ...
Nie znaleźliśmy żadnego produktu.
Upewnij się w jednym z poniższych serwisów czy nie mamy dla Ciebie atrakcyjnych produktów.

zamknij