Zapamiętane: 
Powrót

Części samochodowe do Skoda Felicia

W celu doboru konkretnej częsci do twojego samochodu skontaktuj się z dealerem.

Tworzymy części do samochodów marki Skoda będące alternatywą dla oryginalnych części motoryzacyjnych. W tej zakładce znajdziesz elementy dopasowane do modelu Skoda Felicia m.in. klocki hamulcowe, oleje silnikowe i amortyzatory. Produkty Economy Parts tworzone są w ekonomiczny sposób, dzięki czemu wysoka jakość produktów idzie w parze z niskimi cenami.

 

Pozostałe modele marki Skoda: Citigo, Fabia, Octavia, Roomster, Rapid, Superb, Yeti.

Pokaż więcej ()

Škoda Felicia jest samochodem osobowym, pochodzącym z klasy pojazdów miejskich, należącym do segmentu B. Jest to jedno z najpopularniejszych aut nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Model ten produkowany był przez niemiecki koncern Volkswagen AG pod marką Škoda Auto w okresie od 1994 do 2001 roku. Na rynku dostępne były wersje hatchback, kombi, kombivan, a także pickup. Podstawą produkcyjną był pięciodrzwiowy hatchback z czterocylindrowym silnikiem 1,3 l o maksymalnej mocy 54 KM lub 68 KM. Wszystkie modele występowały na rynku z pięciobiegową skrzynią manualną. Jego konstrukcja stanowiła kolejny etap rozwoju starszych modeli tej marki, takich jak Škoda 105, 120 czy Favorit. Od wiosny 1995 roku Škoda Felicia montowana była w Poznaniu, gdzie wyprodukowano ponad 130 tysięcy tych samochodów. W tym samym roku rozpoczęto produkcję wersji kombi. W sierpniu 1995 roku pojawiła się nowa, dwuosobowa wersja pickup, której ładowność wynosiła aż 605 kg. Pickup był osnową do powstania kolejnych wersji użytkowych, a także wersji rekreacyjnej – Fun. Tego samego roku, z okazji stulecia istnienia marki, wyprodukowana została luksusowa wersja Škoda Felicia Laurin&Klement. Rok później silniki o pojemności 1.3 l zostały wyposażone we wtrysk paliwa Siemens, a ponadto wzmocniono nadwozie. Škoda Felicia została zmodernizowana w 1998 roku, kiedy to zmieniono kolorystykę wnętrza, reflektory przednie, atrapę chłodnicy oraz zderzaki przednie. Wersja hatchback została wydłużona do 3883 mm, a wersja kombi – do 4237 mm. W tym samym czasie na rynku pojawiła się wersja Blue Sky z rozsuwanym dachem. Oprócz oficjalnych modeli Škody Felicia produkowane były również kabriolety (MTX RS), a także wyspecjalizowane wersje użytkowe, które posiadały na wyposażeniu sanitarki i lodówki. Model Felicia jako pierwszy został wyposażony w ABS oraz poduszki powietrzne. Łącznie wyprodukowano prawie półtora miliona egzemplarzy tego auta. Sukces modelu kontynuuje zaprezentowana w roku 1999 Škoda Fabia.

 

Dostępne części – Škoda Felicia

Model Škoda Felicia nie jest już co prawda produkowany, ale nadal cieszy się w Polsce popularnością. Škoda Felicia to wciąż bardzo solidne konstrukcje, zarówno pod względem mechanicznym, jak i stylistycznym. Są stosunkowo łatwe do utrzymania i nadal pozostają w stanie nadającym się do eksploatacji. Jednak ze względu na wiek tych pojazdów, a co za tym idzie – długi okres eksploatacji, mogą zdarzyć się awarie wymagające wymiany niektórych komponentów. Podzespoły, które najczęściej ulegają awariom to: elementy zawieszenia, termostat, żarówki reflektorów, przednie reflektory, mechanizm podnoszenia szyb elektrycznych oraz uszczelki drzwi. Powszechna dostępność tego modelu wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego. Oryginalne części zamienne są niestety coraz trudniej dostępne na rynku. alternatywne części zamienne do samochodu Škoda Felicia nie są już taką rzadkością. Powinniśmy jednak pamiętać o optymalnym stopniu kompatybilności poszczególnych elementów. Bardzo dobrą jakością odznaczają się części m.in. dla modelu Felicia dostępne w asortymencie Economy Parts pochodzące z grupy Volkswagen, ponieważ tylko takie mogą zagwarantować bezawaryjne działanie samochodu. Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów pojazdu jest dla nas najważniejszą kwestią. Wszystkie oferowane przez nas produkty posiadają homologację oraz niezbędne atesty, co dodatkowo zostało potwierdzone gwarancją producenta.

 

Części samochodowe w przystępnej cenie

Ze względu na stosunkowo rzadkie występowanie, oryginalne komponenty mogą niekiedy osiągać zawrotne ceny – jeśli już oczywiście uda nam się je znaleźć. Części samochodowe dla modelu Felicia, które znajdą Państwo w naszej ofercie, są kompatybilne z tym modelem auta w najwyższym możliwym stopniu. Jednocześnie wykorzystanie części Economy zapewni tańszą naprawę pojazdu niż w przypadku wykorzystania oryginalnych odpowiedników. Dzięki dużej wiedzy na temat tego modelu jesteśmy w stanie dostarczyć części, które z całą pewnością mogą posłużyć jako dobrze dopasowane zamienniki. Gwarantujemy najwyższą jakość, bezpieczeństwo użytkowania oraz dobre parametry techniczne komponentów. Przy wyborze odpowiednich części zamiennych służymy wiedzą i pomocą, co niewątpliwie przełoży się na szybkość naprawy. Doradzimy, który komponent będzie odpowiedni, a jednocześnie nie obciąży Państwa budżetu.

 

Škoda Felicia – ciekawostka

Zanim rozpoczęto właściwą produkcję modelu Škoda Felicia, stworzono pięćdziesiąt prototypów tego samochodu. Zdobyte dzięki temu doświadczenie pozwoliło na optymalizację procesu produkcji seryjnej. Pierwsze trzy powstałe modele tego pojazdu zyskały barwy czeskiej flagi i zostały publicznie przedstawione w Pradze na Moście Karola. Nazwę Škoda Felicia nosi również model kabrioletu produkowany w latach 1959 – 1964. Samochód ten, wyposażony w czterobiegową skrzynię biegów i rozwijający prędkość maksymalną 137 kilometrów na godzinę, został w 2016 roku nagrodzony tytułem najelegantszego samochodu w rajdzie klasyków, który odbył się w Chinach. Zabytkowa Felicia jest najpopularniejszym kabrioletem, jaki powstał kiedykolwiek w historii Škody. Części do tego modelu osiągają na rynku zawrotne ceny, podobnie jak sam samochód, który stanowi nie lada gratkę dla kolekcjonerów klasycznych aut i innych miłośników motoryzacji.

Wykaz części oryginalnych przypisanych do Skoda Felicia

Ups ...
Wybierz jedną z powyższych kategorii
Ups ...
Nie znaleźliśmy żadnego produktu.
Upewnij się w jednym z poniższych serwisów czy nie mamy dla Ciebie atrakcyjnych produktów.

zamknij