Zapamiętane: 
Powrót

Części samochodowe do numeru 02Z911024JX

W celu doboru konkretnej częsci do twojego samochodu skontaktuj się z dealerem.
Pokaż więcej ()

Prezentujemy niezawodny rozrusznik samochodowy, który pasuje do Skoda, SEAT, Volkswagen i Volkswagen Samochody Dostawcze. W każdym samochodzie ta część pełni ważne zadania. Warto postawić na solidny i sprawny rozrusznik do auta, który będzie służył kierowcy przez długi czas. 

Rozrusznik samochodowy

Rozrusznik jest ważnym elementem, który znajduje się w autach działających dzięki silnikom spalinowym. To niewielki silnik elektryczny, cieszący się popularnością na motoryzacyjnym rynku. Faktem jest, że bez rozrusznika nie ma mowy o uruchomienia silnika spalinowego. W tym wypadku budowa rozrusznika jest bardzo łatwa. W trakcie pracy, rozrusznik działa z większą mocą, niż silnik spalinowy. W krótkim czasie wytrzymuje duże obciążenia, co jest ogromnym atutem.

Silnik elektryczny działa na tej zasadzie, że dostarcza siłę do silnika spalinowego. Wały korbowe w silnikach spalinowych wymagają wsparcia, tak aby prawidłowo uruchomić silnik. Istotne jest to, że taki silnik działa z niewielką mocą. Rozrusznik obraca wałami korbowymi do kilkunastu racy, tak aby silnik spalinowy rozpoczął pracę.

Działanie rozrusznika

Naprawa rozrusznika samodzielnie często nie jest możliwa. Warto zatem postawić na profesjonalny serwis, który zajmuje się naprawami tego typu. W tej kategorii znajdziemy niezawodny rozrusznik doskonałej jakości, który pasuje do wielu pojazdów. Ważną częścią pracy rozrusznika jest moment obrotowy. Główną częścią w każdym rozrusznika jest niewielki silnik elektryczny. Posiada on jednokierunkowe sprzęgło, które napędza zębatkę. Zębatka z kolei obraca wieńcem zębatym, który znajduje się na kole zamachowym w spalinowym silniku.

Prawidłowe i sprawne działanie rozrusznika wiąże się z elektromagnesem. Rola tej części sprowadza się do sprzęgania kółka zębatego i wieńca. Podczas tej czynności dochodzi do obracania się kółka zębatego. Gdy oba elementy się zazębia, można korzystać z dostawy prądu z akumulatora do silnika elektrycznego. Rozrusznik samochodowy pełni ważne funkcje w wielu pojazdach.

Ups ...
Wybierz jedną z powyższych kategorii
Ups ...
Nie znaleźliśmy żadnego produktu.
Upewnij się w jednym z poniższych serwisów czy nie mamy dla Ciebie atrakcyjnych produktów.

zamknij