Zapamiętane: 
Powrót

Części samochodowe do numeru 02T911023EX

W celu doboru konkretnej częsci do twojego samochodu skontaktuj się z dealerem.
Pokaż więcej ()

Części zamienne do auta są chętnie wybierane przez wielu kierowców. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i koszty, gdyż niezawodne części znajdziemy bez wychodzenia z domu. Prezentujemy rozrusznik do pojazdów, takich jak Seat, Skoda i Volkswagen. Urządzenie pełni wiele zadań w aucie i jest nieocenione podczas jazdy. Przyjrzyjmy się temu, co oferuje Economy-parts. 

Zadania rozrusznika w aucie

Rozrusznik jest elektrycznym urządzeniem, które ma za zadanie dostarczyć silnikowi energii rozruchowej przed jego uruchomieniem. Moce rozrusznika mogą być różnorodne, co zależy od rodzaju pojazdu. Pierwszy model zastosowano w 1912 roku w Cadillacu. Od tamtego czasu rozruszniki zaczęły wypierać ręczną korbę rozruchową. Economy-parts oferuje rozrusznik doskonałej jakości, który nadaje się do wielu pojazdów. Producent stawia na połączenie dobrej jakości i atrakcyjnej ceny. Dzięki temu każdy klient dobierze taką część zamienną, jaka spełni jego oczekiwania.

Jak działa rozrusznik?

Niezwykle ważnym elementem rozrusznika jest silnik prądu stałego. Zbudowany jest z wirnika, komutatora, stojana z uzwojeniami i szczotek węglowych. Uzwojenia tworzą magnetyczne pole. Pod zasileniu prądem stałym, prąd jest kierowany do komutatora za pomocą szczotek. Kolejny krok to przekazanie prądu do uzwojeń wirnika i powstanie pola magnetycznego. Na wałku jest osadzone koło zębate – ma ono na celu współpracować ze specjalnym zazębieniem na obwodzie zamachowego koła.

 

Zębnik rozrusznika napędzany jest poprzez wolnobieg. Pozwala on na włączanie i wyłączenie zębatego koła rozrusznika. Pełni też ochronną funkcję przez wysokimi obrotami. Włączony zębnik przesuwany jest przez specjalny orczyk. Po uruchomieniu silnika, zasilanie jest wyłączane, a orczyk cofa się do spoczynkowej pozycji.

Economy-parts oferuje unikalne części zamienne, które doskonale sprawdzają się w wielu pojazdach. Prezentujemy rozrusznik, który jest ważnym elementem w każdym pojeździe. Poszukując zamiennych części, warto postawić na sprawdzonego producenta Economy-parts.

 

Ups ...
Wybierz jedną z powyższych kategorii
Ups ...
Nie znaleźliśmy żadnego produktu.
Upewnij się w jednym z poniższych serwisów czy nie mamy dla Ciebie atrakcyjnych produktów.

zamknij