Zapamiętane: 
Powrót

Części samochodowe do numeru 02M911023PX

W celu doboru konkretnej częsci do twojego samochodu skontaktuj się z dealerem.
Pokaż więcej ()

Prezentowany rozrusznik samochodowy nadaje się do pojazdów typu Skoda, Seat, Volkswagen i Volkswagen Samochody Dostawcze. Economy-parts wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom, dając części zamienne doskonałej jakości do auta. W efekcie każdy kierowca może znaleźć takie rozwiązanie, które spełni jego oczekiwania. Czym cechuje się rozrusznik? 

Rozrusznik w aucie

Warto podkreślić, że rozrusznik samochodowy jest dosyć prostym urządzeniem. Składa się z zębatki i silnika elektrycznego. Zębatka jest zazębiona z wieńcem koła zamachowego silnika i wprawia je w ruch. Pamiętajmy o tym, że po pewnym czasie rozrusznik może się zużyć. W takim wypadku skorzystamy z oferty Economy-parts. Części zamienne producenta odznaczają się wysoką jakością i atrakcyjną ceną.

Zasada działania rozrusznika

Jak działa rozrusznik samochodowy? Działanie opiera się na przekazywaniu napięcia z akumulatora na włącznik elektromagnetyczny. Napięcie jest podawane podczas przekręcania kluczyka w stacyjce. Faktem jest, że rozrusznik samochodowy to silnik prądu stałego. Ma ona za zadanie obracać wał korbowy silnika i nadawać mu odpowiednie prędkości. W benzynowych autach potrzebne jest ok. 40-100 obrotów na minutę. Rozrusznik najczęściej składa się z obudowy, wirnika, cewki stojana, bendiksa, szczotkotrzymacza i elektromagnesu.

Zużyty rozrusznik dosyć łatwo można rozpoznać. Awaria może wiązać się z brakiem reakcji po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Najpierw powinniśmy sprawdzić akumulator. Jeżeli urządzenie jest naładowane, problem dotyczy często przewodu do rozrusznika. Kierowcy mogą słyszeć także metaliczne odgłosy. Niekiedy rozrusznik działa, ale nie porusza korbowym wałem. Wtedy trzeba zwrócić uwagę na mechanizm sprzęgający, który prawdopodobnie uległ awarii.

Części zamienne do samochodów cieszą się dużą popularnością wśród kierowców. Gdy szukamy niezawodnego rozrusznika do auta, warto postawić na ofertę Economy-parts. Producent bazuje na przystępnych cenach i wysokiej jakości wykonania produktów. Znajdziemy tutaj rozrusznik do wielu modeli aut.

Ups ...
Wybierz jedną z powyższych kategorii
Ups ...
Nie znaleźliśmy żadnego produktu.
Upewnij się w jednym z poniższych serwisów czy nie mamy dla Ciebie atrakcyjnych produktów.

zamknij