Zapamiętane: 
Powrót

Części samochodowe do numeru 028903031AX

W celu doboru konkretnej częsci do twojego samochodu skontaktuj się z dealerem.
Pokaż więcej ()

Alternator w każdym aucie odpowiada za ładowanie akumulatora w czasie jazdy. To urządzenie o dosyć łatwej budowie, które zostało opatentowane przez wynalazcę Nicola Tesla w XIX wieku. Urządzenie istnieje do dzisiaj i cały czas funkcjonuje w przemyśle samochodowym. Economy- parts oferuje nowoczesne alternatory, które są odpowiednie dla pojazdów Skoda i Volkswagen. Możemy liczyć na atrakcyjne ceny i wysoką jakość alternatorów. Dzięki temu każdy kierowca może cieszyć się niezakłóconą podróżą.

Alternator samochodowy

Jednym z podstawowych układów w aucie jest instalacja elektryczna. Jest ona niezbędna w samochodzie. Nowoczesne pojazdy są wyposażone w sporą liczbę systemów, które wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Chodzi tutaj o poduszki powietrzne, radio, komputer pokładowy, czy nawet zapalniczkę samochodową. Wszystkie te sprzęty potrzebują prądu do prawidłowego działania. Większość kierowców dowiaduje się o istnieniu alternatora dopiero podczas usterki. Na desce rozdzielczej pojawia się kontrola z symbolem akumulatora, co oznacza kłopoty z układem elektrycznym. Jeżeli potrzebujemy nowego alternatora do auta, warto zapoznać się z naszymi propozycjami.

Budowa alternatora samochodowego

Alternator jest zbudowany z obudowy dwuczęściowej, tylnej i przedniej, stojana, wirnika, kola pasowego, szczotek, zespołu prostowniczego, prostownika, łożysk i regulatora napięcia. Ponadto, ogromne znaczenie w całym układzie mają przewody urządzenia. Najprościej rzecz ujmując, całe urządzenie jest generatorem prądu przemiennego. Do wytworzenia prądu stosowana jest energia mechaniczna z silnika samochodowego.

Wybierając nasz alternator zyskujesz pewność niezawodnego działania i bardzo dobrej jakości. Faktem jest, że to niezwykle ważna część samochodowa, która odpowiada za działanie systemów elektrycznych.

Ups ...
Wybierz jedną z powyższych kategorii
Ups ...
Nie znaleźliśmy żadnego produktu.
Upewnij się w jednym z poniższych serwisów czy nie mamy dla Ciebie atrakcyjnych produktów.

zamknij