Zapamiętane: 
Powrót

Części samochodowe do Volkswagen Arteon

W celu doboru konkretnej częsci do twojego samochodu skontaktuj się z dealerem.

Korzystając z części zamiennych do samochodów Volkswagen Arteon warto zapoznać się z ofertą zestawów tarcz i klocków hamulcowych Economy.

Pokaż więcej ()

Klocki i tarcze hamulcowe Economy dostępne są w wersjach zarówno na przednie, jak i tylne osie. Tarcze hamulcowe słyną z niezawodności, funkcjonalności oraz wytrzymałości konstrukcji, a ich zastosowanie pozwala na bezpieczne pokonywanie dziesiątek (przednie) i setek (tylne) tysięcy kilometrów. Praca klocków hamulcowych w terenie prezentuje się nieco gorzej, osiągając sprawność na odległościach 30-40 tysięcy kilometrów. Obydwa elementy tworzą integralną część układu hamulcowego, stanowiąc część hamującą o sztywnym połączeniu z wałem. Hamulce tarczowe to obecnie najpopularniejszy rodzaj hamulców, wykorzystywany przez producentów marek samochodów o nowoczesnym designie. Zasada ich działania zakłada przede wszystkim precyzyjne współgranie z kołami pojazdu, co umożliwia płynność jazdy i skuteczną redukcję prędkości. Tarcze hamulcowe przymocowane do kół przedniej i tylnej osi oddziałują na pracę klocków, tworząc powierzchnię tarcia. Poprawnie zamontowane klocki i tarcze hamulcowe wysokiej jakości zapewniają precyzję hamowania i bezpieczeństwo na drodze. Klocki hamulcowe produkowane są z dbałością o najwyższe standardy. Zarówno klocki, jak i tarcze hamulcowe powinny być dopasowane do naszego modelu samochodu. Przy wyborze odpowiednich części warto wziąć pod uwagę takie aspekty pojazdu jak klasa, masa własna oraz przeznaczenie samochodu i technikę jazdy.

 

Hamulec tarczowy zbudowany jest zazwyczaj ze sprawnych i wytrzymałych materiałów (cierniowa okładzina, metalowa podstawa), umożliwiając efektywną pracę w zróżnicowanych warunkach na drodze. Tarcze znajdują się w niewielkiej odległości od klocków, co poza skutecznością w działaniu, pozwala zachować odporność na niekorzystny stan nawierzchni. Mimo trudnych warunków na drodze dobrze wykonane klocki i tarcze hamulcowe powinny zawsze wykazywać najwyższą skuteczność. Hamulce tarczowe pracują na zasadzie integracji siły hamowania i nacisku, opierającej się na wzrostach i spadkach w stosunku wprost proporcjonalnym.

 

Części samochodowe do układów hamulcowych podczas eksploatacji pojazdu ulegają stopniowemu zużyciu. Zużyte klocki w połączeniu z tarczami mogą powodować powstawanie wyczuwalnych wibracji w nadwoziu oraz na kierownicy. Efekt ten każdorazowo towarzyszy próbie hamowania, co w przypadku dłuższego pobytu na drodze utrudnia prowadzenie pojazdu, zaburzając dynamikę i harmonię jazdy. Mając na uwadze bezpieczeństwo oraz komfortowe warunki jazdy, należy pamiętać o regularnym przeglądzie pojazdu oraz systematycznej wymianie zużytych części. Ważne jest, aby dobierane produkty odpowiadały modelowi samochodu, w którym je montujemy i były wykonane z materiałów najwyższej jakości. 

 

Zaprojektowany i wyposażony w wysokiej jakości części układ hamulcowy będzie w stanie wytrzymać naprawdę niebagatelne obciążenie. Klocki, reagując na tarcze, powodują średniej siły nacisk o ciężarze sięgającym 1000 kilogramów. W przypadku hamowania z pełną siłą pojawiają się drobne oznaki eksploatacji, co może być widoczne w formie niewielkich odkształceń. Profesjonalne podejście w procesie projektowania i tworzenia klocków i tarcz hamulcowych Economy do pojazdu Volkswagen Arteon sprawiło, że możemy znaleźć części o wysokiej jakości. Części Economy są przeznaczone do modeli starszych niż 4 lata. Klocki oraz tarcze hamulcowe Economy wykazują taką samą skuteczność co ich oryginalne odpowiedniki, warto postawić na sprawdzone części o porównywalnej jakości. Jest to niezmiernie ważne w razie wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń (np. kolizji, wypadków), gdy niezbędne jest dokonanie naprawy lub wymiany przy ograniczonym budżecie.     

         

Części zamienne Economy do samochodu Volkswagen Arteon są dostępne u profesjonalnych dealerów na terenie całego kraju. Aby zapoznać się z aktualnym asortymentem sprzedawców i poznać fachową opinię doradców nie trzeba wychodzić z domu. Skorzystaj z wyszukiwarki części, aby znaleźć produkty pasujące do Twojego modelu. W razie pytań skontaktuj się z naszymi doradcami.

Wykaz części oryginalnych przypisanych do Volkswagen Arteon

Ups ...
Wybierz jedną z powyższych kategorii
Ups ...
Nie znaleźliśmy żadnego produktu.
Upewnij się w jednym z poniższych serwisów czy nie mamy dla Ciebie atrakcyjnych produktów.

zamknij