Zapamiętane: 
Powrót

Części samochodowe do numeru 02M911024NX

W celu doboru konkretnej częsci do twojego samochodu skontaktuj się z dealerem.
Pokaż więcej ()

Prezentowany rozrusznik jest najlepszym wyborem dla aut Skoda, Seat, Volkswagen oraz Volkswagen Samochody Dostawcze. Warto dokładnie dowiedzieć się, jak działa ta część zamienna. Economy-parts oferuje niezawodny rozrusznik bardzo dobrej jakości. Gdy chcemy zaoszczędzić koszty, alternatywą za oryginalne części są części zamienne. Odznaczają się wytrzymałością i sprawnym działaniem. Ten niewielki element ma liczne funkcje w każdym samochodzie. 

Rozrusznik – jak działa?

Jak działa rozrusznik? Bardzo ważne jest tutaj napięcie, przekazywane z akumulatora do włącznika elektromagnetycznego. Pod wpływem napięcia zespół sprzęgający jest wysuwany i doprowadza prąd do szczotek. Następnie wirnik wprowadzony zostaje w ruch obrotowy za pomocą magnesów i pola magnetycznego. Istotne jest znaczenie elektromagnesu w rozruszniku. Jest on przekaźnikiem prądu i pozwala na ruch koła zamachowego. Po powstaniu obrotu koła zamachowego, zespół sprzęgowy pełni też inną rolę. Ma on na celu zablokować przekazywanie momentu obrotowego z wału korbowego, na zębatki rozrusznika. W przeciwnym razie zbyt duża siła mogłaby doprowadzić do uszkodzenia zespołu startowego. W ofercie Economy-parts znajdziemy nowoczesne części zamienne do swojego pojazdu. Ciekawą propozycją jest sprawny rozrusznik.

Awaria rozrusznika

Jak rozpoznać usterkę rozrusznika samochodowego? Okazuje się, że nieprawidłowe działanie rozrusznika można rozpoznać podczas uruchamiania pojazdu. Najczęściej pierwszym znakiem są trudności z zapłonem jednostki. Sprawnie rozpoznamy trudności przez szybkość startu silnika. Cały proces jest wydłużony, w układ tłokowo-korbowy obraca się znacznie wolniej. Niekiedy kierowcy zauważają też hałasy podczas zapłonu, na co warto zwrócić uwagę. Gdy podejrzewamy zużycie rozrusznika, trzeba działać jak najszybciej. Postawmy na część zamienną od Economy-parts, która doskonale spełni nasze oczekiwania. Producent posiada doświadczenie i wiedzę w branży i bardzo dobrze wie, jak spełnić oczekiwania każdego kierowcy.

Ups ...
Wybierz jedną z powyższych kategorii
Ups ...
Nie znaleźliśmy żadnego produktu.
Upewnij się w jednym z poniższych serwisów czy nie mamy dla Ciebie atrakcyjnych produktów.

zamknij